UCI World Tour 2024 | |
---|---|
Základní informace | |
Datum | 16. ledna – 20. října |
Země | Austrálie Čína Evropa Kanada Spojené arabské emiráty |
Závody | 35 |
≺ 2023 2025 ≻ | |
UCI World Tour 2024 je série závodů, která zahrnuje 35 jednodenních a etapových závodů v rámci sezóny 2024. Seriál začal 16. ledna úvodní etapou Tour Down Under a skončí 20. října poslední etapou Tour of Guangxi.[1]
Oficiální kalendář byl odhalen na podzim 2023.
Závod | Datum | Vítěz | 2. místo | 3. místo |
---|---|---|---|---|
Tour Down Under | 16. – 21. ledna | Stephen Williams (GBR) | Jhonatan Narváez (ECU) | Isaac del Toro (MEX) |
Cadel Evans Great Ocean Road Race | 28. ledna | Laurence Pithie (NZL) | Natnael Tesfatsion (ERI) | Georg Zimmermann (GER) |
UAE Tour | 19. – 25. února | Lennert Van Eetvelt (BEL) | Ben O'Connor (AUS) | Pello Bilbao (ESP) |
Omloop Het Nieuwsblad | 24. února | Jan Tratnik (SLO) | Nils Politt (GER) | Wout Van Aert (BEL) |
Strade Bianche | 2. března | Tadej Pogačar (SLO) | Toms Skujiņš (LAT) | Maxim Van Gils (BEL) |
Paříž–Nice | 3. – 10. března | Matteo Jorgenson (USA) | Remco Evenepoel (BEL) | Brandon McNulty (USA) |
Tirreno–Adriatico | 4. – 10. března | Jonas Vingegaard (DEN) | Juan Ayuso (ESP) | Jai Hindley (AUS) |
Milán – San Remo | 16. března | Jasper Philipsen (BEL) | Michael Matthews (AUS) | Tadej Pogačar (SLO) |
Volta a Catalunya | 18. – 24. března | Tadej Pogačar (SLO) | Mikel Landa (ESP) | Egan Bernal (COL) |
Classic Brugge–De Panne | 20. března | Jasper Philipsen (BEL) | Tim Merlier (BEL) | Danny van Poppel (NED) |
E3 Saxo Classic | 22. března | Mathieu van der Poel (NED) | Jasper Stuyven (BEL) | Wout Van Aert (BEL) |
Gent–Wevelgem | 24. března | Mads Pedersen (DEN) | Mathieu van der Poel (NED) | Jordi Meeus (BEL) |
Dwars door Vlaanderen | 27. března | Matteo Jorgenson (USA) | Jonas Abrahamsen (NOR) | Stefan Küng (SUI) |
Kolem Flander | 31. března | Mathieu van der Poel (NED) | Luca Mozzato (ITA) | Nils Politt (GER) |
Kolem Baskicka | 1. – 6. dubna | Juan Ayuso (ESP) | Carlos Rodríguez (ESP) | Mattias Skjelmose (DEN) |
Paříž–Roubaix | 7. dubna | Mathieu van der Poel (NED) | Jasper Philipsen (BEL) | Mads Pedersen (DEN) |
Amstel Gold Race | 14. dubna | Tom Pidcock (GBR) | Marc Hirschi (SUI) | Tiesj Benoot (BEL) |
Valonský šíp | 17. dubna | Stephen Williams (GBR) | Kévin Vauquelin (FRA) | Maxim Van Gils (BEL) |
Lutych–Bastogne–Lutych | 21. dubna | Tadej Pogačar (SLO) | Romain Bardet (FRA) | Mathieu van der Poel (NED) |
Tour de Romandie | 23. – 28. dubna | Carlos Rodríguez (ESP) | Aleksandr Vlasov | Florian Lipowitz (GER) |
Eschborn–Frankfurt | 1. května | Maxim Van Gils (BEL) | Alex Aranburu (ESP) | Riley Sheehan (USA) |
Giro d'Italia | 4. – 26. května | Tadej Pogačar (SLO) | Daniel Felipe Martínez (COL) | Geraint Thomas (GBR) |
Critérium du Dauphiné | 2. – 9. června | Primož Roglič (SLO) | Matteo Jorgenson (USA) | Derek Gee (CAN) |
Tour de Suisse | 9. – 16. června | Adam Yates (GBR) | João Almeida (POR) | Mattias Skjelmose Jensen (DEN) |
Tour de France | 29. června – 21. července | |||
Clásica de San Sebastián | 10. srpna | |||
Tour de Pologne | 12. – 18. srpna | |||
Vuelta a España | 17. srpna – 8. září | |||
Bretagne Classic | 25. srpna | |||
/ Renewi Tour | 28. srpna – 1. září | |||
BEMER Cyclassics | 8. září | |||
Grand Prix Cycliste de Québec | 13. září | |||
Grand Prix Cycliste de Montréal | 15. září | |||
Il Lombardia | 12. října | |||
Tour of Guangxi | 15. – 20. října |