BajnokságÉszak-Írország NIFL Premiership
Linfield FC honlapja
A Wikimédia Commons tartalmaz Linfield FC témájú médiaállományokat.

A Linfield Football & Athletic Club egy északír labdarúgócsapat. 1886-ban alapították, székhelye Belfastban található. A csapat az NIFL Premiershipben szerepel. Stadionja a Windsor Park, melyben az északír válogatott is játszik.

Európai kupaszereplés

Észak-Írország legsikeresebb csapataként a Linfield rendszeres résztvevője az európai kupáknak. Legnagyobb nemzetközi sikerüket 1967-ben érték el, amikor a BEK negyeddöntőjéig jutottak. Menetelése során legyőzte a luxemburgi Aris Bonnevoie-t és a norvég Valerengát. A legjobb nyolc között a CSZKA Szofija állította meg.

Az 1984/85-ös szezonban a csapat legyőzte a Shamrock Roverst az első körben, majd a később az elődöntőig menetelő Panathinaikósz ellen esett ki. Idegenben 2–1-es vereséget szenvedett a görögöktől, de hazai pályán kivívhatta volna a továbbjutást. 3–0-s előnyt szereztek, de a találkozó második felére felpörgő görög gárda felhozta a mérkőzést, és 3–3 lett a találkozó végeredménye.

A Bajnokok Ligája 1993/94-es idényében a Linfield a Dinamo Tbiliszivel került össze az első selejtezőkörben. Összesítésben 3–2-es vereséget szenvedett, de mégis a Linfield jutott tovább, mert a Dinamót a játékvezetők megvesztegetése miatt kizárták. A második körben az FC København volt az ellenfél. Az első meccset 3–0-ra megnyerte, de idegenben hosszabbítás után 4–0-ra kikapott. Amennyiben a csapat megőrzi háromgólos előnyét, a harmadik körben a későbbi győztes AC Milannal mérkőzhetett volna.