Nederland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Nederland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | NED | |||||||||||||||||||||
NOC | NOC*NSF | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1998 in Nagano | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Nederland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1906 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Nederland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1998 die in Nagano, Japan werden gehouden nam Nederland voor de zestiende keer deel. Er namen 22 olympiërs aan deel in drie takken van sport: schaatsen, shorttrack en snowboarden. Voor Rintje Ritsma en Carla Zijlstra was het hun derde deelname aan de winterspelen. De Chef de mission voor deze spelen was net als in 1992 en 1994 Ard Schenk. Er werd een recordaantal van elf medailles behaald.
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schaatsen | Ids Postma | 1000 m (m) | |
Gianni Romme | 5000 m (m) | ||
10.000 m (m) | |||
Marianne Timmer | 1000 m (v) | ||
1500 m (v) | |||
Jan Bos | 1000 m (m) | ||
Ids Postma | 1500 m (m) | ||
Bob de Jong | 10.000 m (m) | ||
Rintje Ritsma | 1500 m (m) | ||
5000 m (m) | |||
10.000 m (m) |
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jan Bos | 500 m (m) | 12e | 1.12,77 (+1,42) 36,66+36,11 |
1000 m (m) | 1.10,71 (+0,07) | ||
1500 m (m) | 4e | 1.49,75 (+1,88) | |
Martin Hersman | 1000 m (m) | 12e | 1.12,00 (+1,36) |
1500 m (m) | 6e | 1.50,31 (+2,44) | |
Bob de Jong | 5000 m (m) | 4e | 6.31,37 (+9,17) |
10.000 m (m) | 13.25,76 (+10,43) | ||
Jakko Jan Leeuwangh | 500 m (m) | 21e | 1.13,23 (+1,88) 36,69+36,54 |
1000 m (m) | 4e | 1.11,26 (+0,62) | |
Ids Postma | 500 m (m) | 38e | 1.56,49 (+45,14) 1.18,68+37,81 |
1000 m (m) | 1.10,64 | ||
1500 m (m) | 1.48,13 (+0,26) | ||
Rintje Ritsma | 1500 m (m) | 1.48,52 (+0,65) | |
5000 m (m) | 6.28,24 (+6,04) | ||
10.000 m (m) | 13.28,19 (+12,86) | ||
Gianni Romme | 5000 m (m) | 6.22,20 | |
10.000 m (m) | 13.15,33 | ||
Erben Wennemars | 500 m (m) | dnf | opgave 35,96+opgave |
Tonny de Jong | 1500 m (v) | 18e | 2.03,19 (+5,61) |
3000 m (v) | 16e | 4.19,54 (+12,25) | |
5000 m (v) | 5e | 7.12,77 (+13,16) | |
Barbara de Loor | 1500 m (v) | 22e | 2.04,05 (+6,47) |
5000 m (v) | 4e | 7.11,81 (+12,20) | |
Andrea Nuyt | 500 m (v) | 37e | 1.57,94 (+41,34) 39,62+1.18,32 |
Annamarie Thomas | 1000 m (v) | 5e | 1.17,95 (+1,44) |
1500 m (v) | 6e | 1.59,29 (+1,71) | |
3000 m (v) | 8e | 4.14,38 (+7,09) | |
Marianne Timmer | 500 m (v) | 6e | 1.18,15 (+1,55) 39,12+39,03 |
1000 m (v) | 1.16,51 | ||
1500 m (v) | 1.57,58 | ||
Marieke Wijsman | 500 m (v) | 24e | 1.20,79 (+4,19) 40,22+40,57 |
1000 m (v) | 20e | 1.20,02 (+3,51) | |
Carla Zijlstra | 3000 m (v) | 9e | 4.16,43 (+9,14) |
5000 m (v) | 6e | 7.12,89 (+13,28) | |
Sandra Zwolle | 500 m (v) | 17e | 1.19,86 (+3,26) 39,98+39,88 |
1000 m (v) | 15e | 1.19,29 (+2,78) |
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dave Versteeg | 500 m (m) | 6e | B-finale: 42,933, hf 1 (3e): 43,850, kf 4 (1e): 43,377, vr 3 (1e): 44,358 |
1000 m (m) | 20e | dnq, vr 6 (3e): 1.32,748 | |
Anke Jannie Landman | 500 m (v) | 26e | dnq, vr 5 (4e): 47,090 |
1000 m (v) | 12e | dnq, kf 1 (3e): 1.32,939, vr 5 (3e): 2.08,819 | |
Melanie de Lange | 500 m (v) | 23e | dnq, vr 4 (3e): 48,598 |
Ellen Wiegers | 500 m (v) | 24e | dnq, vr 2 (3e): 56,250 |
1000 m (v) | 9e | dnq, kf 4 (3e): 1.36,343, vr 6 (2e): 1.37,775 | |
Anke Jannie Landman Maureen de Lange Melanie de Lange Ellen Wiegers |
3000 m aflossing (v) | 6e | B-finale: 4.26,592, hf 1 (3e): 4.28,018 |
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thedo Remmelink | reuzenslalom (m) | 10e | 2.07,25 (+3,29) 1.02,01+1.05,24 |
Bronnen, noten en/of referenties
|