Egersund | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egersunds Idrettsklubb | |||||||||||||||||||||||||||||
Nettside | http://www.eikfotball.no/, http://www.eikhåndball.no | ||||||||||||||||||||||||||||
Idrettsgren(er) | Fotball håndball | ||||||||||||||||||||||||||||
Kallenavn | EIK, Tigrene | ||||||||||||||||||||||||||||
Hjemmebane | B&G Parken | ||||||||||||||||||||||||||||
Kapasitet | 1 200[1] | ||||||||||||||||||||||||||||
Liga | OBOS-ligaen (2024) | ||||||||||||||||||||||||||||
Land | Norge | ||||||||||||||||||||||||||||
By/kommune | Eigersund | ||||||||||||||||||||||||||||
Sted | Egersund | ||||||||||||||||||||||||||||
Annet | 1.-plass i 2. divisjon, avd. 1 2023 (opprykk) | ||||||||||||||||||||||||||||
Administrasjon | |||||||||||||||||||||||||||||
Styreleder | Bernt Blitzner | ||||||||||||||||||||||||||||
Daglig leder | Matteus Bårdsen | ||||||||||||||||||||||||||||
Hovedtrener | Kjell André Thu | ||||||||||||||||||||||||||||
Ass. trener | Endre Eide | ||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
Infoboks sist oppdatert: 10. april 2024 |
Egersunds Idrettsklubb (stiftet 16. september 1919) et idrettslag fra Egersund i Rogaland, som driver med fotball, friidrett og håndball.
Klubben ble stiftet 16. september 1919. I årene før krigen hevdet A-laget seg bra i Rogalands kretsserie, med tredjeplass i klasse A i 1932 som beste plassering. Laget spilte i Norgesserien i den avbrutte sesongen 1939-40, men har senere aldri spilt på øverste nivå i norsk fotball.
Klubbens A-lag i fotball spiller i 2024-sesongen i OBOS-ligaen.
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kongsvinger | 5 | 3 | 2 | 0 | 11–6 | 5 | 11 | |
2 | Egersund | 4 | 3 | 1 | 0 | 12–8 | 4 | 10 | |
3 | Bryne | 5 | 3 | 0 | 2 | 5–3 | 2 | 9 | |
4 | Levanger | 5 | 2 | 2 | 1 | 11–6 | 5 | 8 | |
5 | Stabæk | 4 | 2 | 2 | 0 | 7–4 | 3 | 8 | |
6 | Sogndal | 5 | 2 | 2 | 1 | 6–4 | 2 | 8 | |
7 | Lyn | 5 | 1 | 3 | 1 | 6–6 | 0 | 6 | |
8 | Moss | 5 | 2 | 0 | 3 | 6–9 | −3 | 6 | |
9 | Mjøndalen | 4 | 1 | 2 | 1 | 8–8 | 0 | 5 | |
9 | Ranheim | 5 | 1 | 2 | 2 | 8–8 | 0 | 5 | |
11 | Sandnes Ulf | 5 | 1 | 2 | 2 | 9–10 | −1 | 5 | |
12 | Vålerenga | 5 | 1 | 2 | 2 | 8–11 | −3 | 5 | |
13 | Åsane | 4 | 0 | 4 | 0 | 7–7 | 0 | 4 | |
14 | Raufoss | 5 | 1 | 1 | 3 | 6–7 | −1 | 4 | |
15 | Aalesund | 5 | 1 | 1 | 3 | 6–12 | −6 | 4 | |
16 | Start | 5 | 0 | 2 | 3 | 4–11 | −7 | 2 | |
Sist oppdatert: 28. april 2024 · Kilde · Rediger |
Oppdatert 9. april 2024. [2]
|
|
|
Posisjon | Navn |
---|---|
Formann | Bernt Blitzner |
Daglig leder | Matteus Bårdsen |
Oppdatert 1. januar 2024. [3]
Trener | Kjell André Thu |
Assisterende trener | Endre Eide |
Keepertrener | Asle Sirevåg |
Oppmann | Stian Skjerli Mong |
Oppmann | Stein Erik Koldal |