Norgesmesterskapet i alpint 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Alpint | ||
Arrangør | Hemsedal Idrettslag | ||
Vertsby | Hemsedal | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hemsedal skisenter | ||
Dato | 23.–29. mars 2019 | ||
Øvelser | 11 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2018 – 2020 |
Norgesmesterskapet i alpint 2019 ble arrangert av Hemsedal Idrettslag fra 22. til 29. mars 2019 i Hemsedal skisenter.
Kongepokalen ble utdelt til vinnerne av storslalåmrennet; Marte Monsen fra Aron Skiklubb og Rasmus Windingstad fra Bærums Skiklub.[1]
|
|
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |
---|---|---|---|---|---|
23. mars | Storslalåm detaljer |
Marte Monsen Aron Skiklubb |
Thea Stjernesund Hakadal Idrettslag |
Kaja Norbye Idrettslaget Heming | |
24. mars | Slalåm detaljer |
Kristin Lysdahl Asker Skiklubb |
Maren Skjøld Gjøvik Skiklubb |
ingen | Mina Fürst Holtmann Bærums Skiklub |
25. mars | Super-G detaljer |
Maria Tviberg Geilo Idrettslag |
Kajsa Vickhoff Lie Bærums Skiklub |
Marte Monsen Aron Skiklubb | |
27. mars | Utfor detaljer |
Kajsa Vickhoff Lie Bærums Skiklub |
Marte Monsen Aron Skiklubb |
Andrine Mårstøl Haugen Idrettslag | |
28. mars | Kombinasjon detaljer |
Kajsa Vickhoff Lie Bærums Skiklub |
Maren Skjøld Gjøvik Skiklubb |
Marte Monsen Aron Skiklubb |
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. mars | Storslalåm detaljer |
Rasmus Windingstad Bærums Skiklub |
Leif Kristian Nestvold-Haugen Lommedalens Idrettslag |
Andreas Amdahl Lillehammer Skiklub |
24. mars | Slalåm detaljer |
Henrik Kristoffersen Rælingen Skiklubb |
Leif Kristian Nestvold-Haugen Lommedalens Idrettslag |
Max Røisland Bærums Skiklub |
25. mars | Super-G detaljer |
Stian Saugestad Grong Idrettslag |
Adrian Smiseth Sejersted Stabæk Idrettsforening |
Aleksander Aamodt Kilde Lommedalens Idrettslag |
27. mars | Utfor detaljer |
Adrian Smiseth Sejersted Stabæk Idrettsforening |
Kjetil Jansrud Peer Gynt Alpinklubb |
Markus Nordgård Fossland Idrettslaget Stjørdals-Blink |
28. mars | Kombinasjon detaljer |
Rasmus Windingstad Bærums Skiklub |
Oscar Zimmer Ingierkollen og Rustad Slalomklubb |
Karl-Erik Jøssund Sportsklubben Freidig |
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
25. mars | Parallellslalåm detaljer |
Akershus 1 Kajsa Vickhoff Lie Rasmus Windingstad Martine Fosmo Nyberg Tobias Windingstad |
Oslo 1 Henriette Resen Alexander Steen Olsen Hannah Wilde Andersen Kaspar Kindem |
Buskerud 1 Marte Monsen Gustav Rosberg Vøllo Kristiane Bekkestad Jeger Halbjørhus |
Kvinner[rediger | rediger kilde]Storslalåm[rediger | rediger kilde]
Dato: 23. mars Slalåm[rediger | rediger kilde]
Dato: 24. mars Super-G[rediger | rediger kilde]
Dato: 25. mars Utfor[rediger | rediger kilde]
Dato: 27. mars Kombinasjon[rediger | rediger kilde]
Dato: 27. mars og 28. mars
|
Menn[rediger | rediger kilde]Storslalåm[rediger | rediger kilde]
Dato: 23. mars Slalåm[rediger | rediger kilde]
Dato: 24. mars Super-G[rediger | rediger kilde]
Dato: 25. mars Utfor[rediger | rediger kilde]
Dato: 27. mars Kombinasjon[rediger | rediger kilde]
Dato: 27. mars og 28. mars |
Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |||||||||||
Dato: 25. mars Tid: 16.00 Sted: Holdeløypa | ||||||||||||||
Akershus 1 | 3 | |||||||||||||
Akershus 2 | 1 | |||||||||||||
Akershus 1 | 3 | |||||||||||||
Hedmark | 1 | |||||||||||||
Sogn og Fjordane | 2 | |||||||||||||
Hedmark | 2 | |||||||||||||
Akershus 1 | 3 | |||||||||||||
Oppland | 1 | |||||||||||||
Sør-Trøndelag | 4 | |||||||||||||
Møre og Romsdal | 0 | |||||||||||||
Sør-Trøndelag | 1 | |||||||||||||
Oppland | 3 | |||||||||||||
Oppland | 2 | |||||||||||||
«Coaches» | 2 | |||||||||||||
Akershus 1 | 3 | |||||||||||||
Oslo 1 | 1 | |||||||||||||
Buskerud 1 | 4 | |||||||||||||
Buskerud 2 | 0 | |||||||||||||
Buskerud 1 | 3 | |||||||||||||
Hordaland | 1 | |||||||||||||
Hordaland | 2 | |||||||||||||
Sverige | 2 | |||||||||||||
Buskerud 1 | ||||||||||||||
Oslo 1 | Bronsefinale | |||||||||||||
Troms/Nordland | 4 | |||||||||||||
Agder og Rogaland/ Telemark og Vestfold | 0 | |||||||||||||
Troms/Nordland | 1 | Buskerud 1 | 2 | |||||||||||
Oslo 1 | 3 | Oppland | 2 | |||||||||||
Oslo 1 | 3 | |||||||||||||
Oslo 2 | 1 | |||||||||||||