- Dronningen – regi: May el-Toukhy, produsenter: Caroline Blanco og René Ezra, manus: May el-Toukhy og Maren Louise Käehne
- Danmarks sønner – regi: Ulaa Salim, produsent: Daniel Mühlendorph, manus: Ulaa Salim
- Før frosten – regi: Michael Noer, produsenter: Matilda Appelin, René Ezra og Tomas Radoor, manus: Michael Noer og Jesper Fink
- Onkel – regi: Frelle Petersen, produsent: Marco Lorenzen, manus: Frelle Petersen
- Ser du månen, Daniel – regi: Niels Arden Oplev og Anders W. Berthelsen, produsenter: Morten Kaufmann og Signe Leick Jensen, manus: Anders Thomas Jensen
|
- Gooseboy – regi: Michael Wikke og Steen Rasmussen, produsenter: Julie Rix Bomholtog Jakob Langkjær, manus: Michael Wikke og Steen Rasmussen
- Hacker – regi: Poul Berg, produsenter: Morten Kaufmann og Signe Leick Jensen, manus: Poul Berg og Kalle Bjerkø
- Mugge & Vejfesten – regi: Mikael Wulff og Anders Morgenthaler, produsenter: Julie Lind-Holm og Jonas Bagger, manus: Mikael Wulff og Anders Morgenthaler
- Skammerens datter II – Slangens gave – regi: Ask Hasselbalch, produsenter: Eva Juel Hammerich og Nina Lyng, manus: Gunnar Järvstad m.fl.
- Valhalla – regi: Fenar Ahmad, produsenter: Jacob Jarek, manus: Adam August og Fenar Ahmad
|
- May el-Toukhy for Dronningen
- Frelle Petersen for Onkel
- Michael Noer for Før frosten
- Niels Arden Oplev og Anders W. Berthelsen for Ser du månen, Daniel
- Ulaa Salim for Danmarks sønner
|
- May el-Toukhy og Maren Louise Käehne for Dronningen
- Frelle Petersen for Onkel
- Jesper Fink og Michael Noer for Før frosten
- Marie Grahtø for Psykosia
- Ulaa Salim for Danmarks sønner
|
- Anders Thomas Jensen for Ser du månen, Daniel
- Bo Hr. Hansen for Harpiks
- Gunnar Järvstad for Skammerens datter II – Slangens gave
- Lars Husum for De frivillige
- Mikael Wulff og Anders Morgenthaler for Mugge & vejfesten
|
- Esben Smed for Ser du månen, Daniel
- Dar Salim for Til vi falder
- Gustav Lindh for Dronningen
- Jesper Christensen for Før frosten
- Zaki Youssef for Danmarks sønner
|
|
- Magnus Krepper for Dronningen
- Anders Brink Madsen for De frivillige
- Anders Matthesen for De frivillige
- Anders W. Berthelsen for Ser du månen, Daniel
- Elliott Crosset Hove for Før frosten
|
- Sofie Torp for Ser du månen, Daniel
- Amanda Collin for Harpiks
- Christiane Gjellerup Koch for Ser du månen, Daniel
- Ghita Nørby for Før frosten
- Victoria Carmen Sonne for Psykosia
|
- Josephine Farsø for Harpiks
- Knirke Madelung for Ser du månen, Daniel
- Mia Stensgaard for Dronningen
- Peter Grant for Valhalla
- Søren Schwarzberg for Før frosten
|
|
- Louize Nissen for Før frosten
- Marquet K. Lee for Harpiks
- Rebecca Richmond for Dronningen
- Stine Thaning for Ser du månen, Daniel
- Susie Bjørnvad for De frivillige
|
- Sara Sofia Kasper for Harpiks
- Anne Cathrine Sauerberg for Dronningen
- Bjørg Serup for Før frosten
- Jenny Fred for Ser du månen, Daniel
- Salla Yli-Luopa og Kristín Júlla Kristjánsdóttir for Valhalla
|
- Rasmus Stensgaard Madsen for Dronningen
- Adam Nielsen for Før frosten
- Anne Østerud og Lars Therkelsen for Ser du månen, Daniel
- Jakob Juul Toldam for Cutterhead
- Sofie Marie Kristensen for Harpiks
|
- Oskar Skriver og Nino Jacobsen for Dronningen
- Anne Gry Friis Kristensen og Sigrid DPA Jensen for Harpiks
- Bo Asdal Andersen og Thomas Huus for Skammerens datter II – Slangens gave
- Lars Halvorsen for Cutterhead
- Morten Green, Oskar Skriver og Nino Jacobsen for Før frosten
|
- Jon Ekstrand for Dronningen
- Anne Gry Friis Kristensen og Andreas Pallisgaard for Harpiks
- Jeppe Kaas for Skammerens datter II – Slangens gave
- Johan Söderqvist for Ser du månen, Daniel
- Søs Gunver Ryberg for Cutterhead
|
- Mikkel Hess og Kaya Wilkins (komp.) «One last time» – Hess is more med Okay Kaya, film: Selvmordsturisten
- Julian Winding (komp.) «Bleed For It» – Julian Winding, film: Victim of Love
- Poul Halberg og Wikke & Rasmussen (komp.) «Mod Nord» – Szhirley, film: Gooseboy
|
- Ikki illa meint – regi: Andrias Høgenni, produsent: Johannes Rothaus Nørregaard, manus: Andrias Høgenni
- Draget – regi: Christian Bengtson, produsenter:, manus:
- Knæler – regi:, produsenter:, manus:
- Savnet – regi:, produsenter:, manus:
- Under bølgerne, over skyerne – regi: Katrine Brocks, produsent: Pernille Tornøe , manus: Denise Kræmer Jacobsen og Katrine Brocks
|
- Jonas Drehn og Jan Tvilling for Valhalla
- Alexander Schepelern og Christian Sjöstedt for Gooseboy
- Geoffrey Hancock og Morten Jacobsen for Skammerens datter II – Slangens gave
- Ivar Rystad for Ser du månen, Daniel
- Peter Hjorth for Psykosia
|
- Amfi – regi: Mathias Broe, produsenter: Maximilian Mayrshofer og Anna Risgaard Dahl
- Morfar flytter hjemmefra? – regi: Laurits Helligsøe, produsent: Mette Mikkelsen
- Natbus – regi: Nitesh Anjaan, produsent: Emily Nicoline Quist
- Sam and the Plant Next Door – regi: Ömer Sami, produsent: Ömer Sami
- Villa Villekulla – regi: Patricia Bbaale Bandak, produsent: Victor Cunha
|
- The Cave – regi: Feras Fayyad, produsenter: Kirstine Barfod og Sigrid Jonsson Dyekjær
- Cold Case Hammerskjöld – regi: Mads Brügger, produsent: Peter Engel
- Forglem mig ej – regi: Sun Hee Engelstoft, produsent: Monica Hellström
- Krigsfotografen – regi: Boris Benjamin Bertram , produsent: Katrine A. Sahlstrøm
- Q’s Barbershop – regi: Emil Langballe, produsent: Heidi Kim Andersen
|
|
|