| |||
Data |
17 stycznia 2016 – | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
7 (9) | ||
Zwycięzcy | |||
Generalna |
Toni Livers |
Sezon 2016 FIS Worldloppet Cup rozpoczął się 17 stycznia 2016 roku maratonem La Foulée Blanche we francuskim Autrans, a zakończył się 2 kwietnia tego samego roku w rosyjskim Chanty-Mansyjsku maratonem Ugra Ski Marathon. Sezon składał się z 7 startów (Pierwotnie miało być ich 9.). 2 biegi zostały odwołane z powodu małej ilości śniegu na trasach[1][2].
W poprzednim sezonie tego cyklu najlepszą wśród kobiet była Estonka Tatjana Mannima, a wśród mężczyzn był to Czech Petr Novák. W tym sezonie natomiast, wśród kobiet zwyciężyła Francuzka Aurélie Dabudyk, a u mężczyzn Szwajcar Toni Livers.
Lp. | Data | Miejsce - Nazwa biegu | Dystans | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 17 stycznia 2016 | Autrans – La Foulée Blanche | 42 km s. dowolnym | Jean-Marc Gaillard | Toni Livers | Ivan Perrillat Boiteux |
2. | 24 stycznia 2016 | Lienz – Dolomitenlauf | 42 km s. dowolnym[a] | Bastien Poirrier | Ivan Perrillat Boiteux | Loic Guigonnet |
3. | 31 stycznia 2016 | Val di Fiemme – Marcialonga | 70 km s. klasycznym | Tord Asle Gjerdalen | Petter Eliassen | Stian Hølgård |
4. | 14 lutego 2016 | Lamoura-Mouthe – Transjurassienne | 68 km s. dowolnym | Odwołano | ||
5. | 20 lutego 2016 | Cable-Hayward – American Birkebeiner | 51 km s. dowolnym | David Norris | Ivan Perrillat Boiteux | Benoît Chauvet |
6. | 21 lutego 2016 | Otepää-Elva – Tartu Maraton | 63 km s. klasycznym | Odwołano | ||
7. | 5 marca 2016 | Szklarska Poręba-Jakuszyce – Bieg Piastów | 54 km s. klasycznym | Toni Livers | Jiří Ročárek | Benoît Chauvet |
8. | 13 marca 2016 | Maloja – Engadin Skimarathon | 42 km s. dowolnym | Roman Furger | Toni Livers | Jöri Kindschi |
9. | 2 kwietnia 2016 | Chanty-Mansyjsk – Ugra Ski Marathon | 50 km s. dowolnym | Toni Livers | Jurij Szopin | Bastien Poirrier |
Lp. | Data | Miejsce - Nazwa biegu | Dystans | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 17 stycznia 2016 | Autrans – La Foulée Blanche | 42 km s. dowolnym | Aurélie Dabudyk | Elisa Brocard | Rahel Imoberdorf |
2. | 24 stycznia 2016 | Lienz – Dolomitenlauf | 42 km s. dowolnym[a] | Aurélie Dabudyk | Elisa Brocard | Antonella Confortola Wyatt |
3. | 31 stycznia 2016 | Val di Fiemme – Marcialonga | 70 km s. klasycznym | Britta Johansson Norgren | Kateřina Smutná | Seraina Boner |
4. | 14 lutego 2016 | Lamoura-Mouthe – Transjurassienne | 68 km s. dowolnym | Odwołano | ||
5. | 20 lutego 2016 | Cable-Hayward – American Birkebeiner | 51 km s. dowolnym | Caitlin Gregg | Aurélie Dabudyk | Erika Flowers |
5. | 21 lutego 2016 | Otepää-Elva – Tartu Maraton | 63 km s. klasycznym | Odwołano | ||
6. | 5 marca 2016 | Szklarska Poręba-Jakuszyce – Bieg Piastów | 54 km s. klasycznym | Adéla Boudíková | Aurélie Dabudyk | Klára Moravcová |
7. | 13 marca 2016 | Maloja – Engadin Skimarathon | 42 km s. dowolnym | Anouk Faivre-Picon | Seraina Boner | Klára Moravcová |
8. | 2 kwietnia 2016 | Chanty-Mansijsk – Ugra Ski Marathon | 50 km s. dowolnym | Julija Tichonowa | Olga Roczewa | Elisa Brocard |
|
|