Data i miejsce urodzenia | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klub |
SSK Velenje | |||||||||||||||
Debiut w PŚ |
21.01 2017, Chaux-Neuve (43. miejsce - Gundersen) | |||||||||||||||
Pierwsze punkty w PŚ | ||||||||||||||||
Rekord życiowy | ||||||||||||||||
Dorobek medalowy | ||||||||||||||||
|
Vid Vrhovnik (ur. 12 lipca 1999 w Velenje) – słoweński dwuboista klasyczny, złoty medalista mistrzostw świata juniorów.
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się 8 września 2012 roku w Winterbergu, gdzie w zawodach Alpen Cup metodą Gundersena nie ukończył rywalizacji. W 2016 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich młodzieży w Lillehammer, zajmując piąte miejsce. Na rozgrywanych trzy lata później mistrzostwach świata juniorów w Kandersteg wywalczył złoty medal w sprincie.
W Pucharze Świata zadebiutował 21 stycznia 2017 roku w Chaux-Neuve, zajmując 43. miejsce w Gundersenie. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 24 listopada 2017 roku w Ruce, gdzie zajął 27. miejsce. W lutym 2017 roku wystąpił na mistrzostwach świata w Lahti, gdzie w startach indywidualnych zajmował miejsca w piątej dziesiątce, a w sprincie drużynowym był jedenasty. W 2018 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, zajmując 28. miejsce na normalnej skoczni oraz 42. miejsce na dużym obiekcie.
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
28. | 14 lutego | 2018 | Pjongczang | Gundersen HS109/10 km | 24:51,4 | +2:48,5 | Eric Frenzel |
42. | 20 lutego | 2018 | Pjongczang | Gundersen HS140/10 km | 23:52,5 | +4:57,9 | Johannes Rydzek |
37. | 9 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Gundersen HS106/10 km | 25:07,7 | +5:26,8 | Vinzenz Geiger |
36. | 15 lutego | 2022 | Zhangjiakou | Gundersen HS140/10 km | 27:13,3 | +4:48,5 | Jørgen Graabak |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
49. | 24 lutego | 2017 | Lahti | Gundersen HS100/10 km | 26:19,6 | +5:14,4 | Johannes Rydzek |
47. | 1 marca | 2017 | Lahti | Gundersen HS130/10 km | 26:41,6 | +7:23,5 | Johannes Rydzek |
11. | 3 marca | 2017 | Lahti | Sprint drużynowy HS130/2x7,5 km[3] | 28:45,8 | +1:49,5 | Niemcy |
29. | 22 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Gundersen HS130/10 km | 23:43,0 | +3:24,6 | Eric Frenzel |
11. | 24 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Sprint drużynowy HS130/2x7,5 km[4] | 28:29,5 | +3:43,3 | Niemcy |
32. | 28 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Gundersen HS109/10 km | 25:01,3 | +3:11,6 | Jarl Magnus Riiber |
35. | 26 lutego | 2021 | Oberstdorf | Gundersen HS106/10 km | 23:01,2 | +4:07,3 | Jarl Magnus Riiber |
33. | 4 marca | 2021 | Oberstdorf | Gundersen HS137/10 km | 23:11,1 | +5:12,2 | Johannes Lamparter |
10. | 6 marca | 2021 | Oberstdorf | Sprint drużynowy HS137/2x7,5 km[5] | 29:29,7 | LAP | Austria |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
37. | 4 lutego | 2015 | Ałmaty | Gundersen HS100/10 km | 25:54,2 | +4:22,0 | Jarl Magnus Riiber |
28. | 6 lutego | 2015 | Ałmaty | Gundersen HS100/5 km | 12:21,8 | +2:41,8 | Jarl Magnus Riiber |
9. | 7 lutego | 2015 | Ałmaty | Sztafeta HS100/4x5 km[6] | 48:41,4 | +8:21,9 | Austria |
23. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | Gundersen HS100/10 km | 28:02,1 | +5:20,5 | Bernhard Flaschberger |
28. | 25 lutego | 2016 | Râșnov | Gundersen HS100/5 km | 11:01,5 | +2:40,0 | Tomáš Portyk |
11. | 26 lutego | 2016 | Râșnov | Sztafeta HS100/4x5 km[7] | 48:41,4 | +9:15,4 | Austria |
36. | 31 stycznia | 2017 | Park City | Gundersen HS100/10 km | 25:54,5 | +3:43,3 | Arttu Mäkiaho |
11. | 2 lutego | 2017 | Park City | Sztafeta HS100/4x5 km[8] | 46:17,4 | +4:07,5 | Austria |
14. | 4 lutego | 2017 | Park City | Gundersen HS100/5 km | 12:14,9 | +1:42,3 | Vinzenz Geiger |
15. | 30 stycznia | 2018 | Kandersteg | Gundersen HS106/10 km | 22:58,3 | +1:51,7 | Ondřej Pažout |
10. | 1 lutego | 2018 | Kandersteg | Sztafeta HS106/4x5 km[9] | 56:33,0 | +5:16,2 | Austria |
1. | 3 lutego | 2018 | Kandersteg | Gundersen HS106/5 km | 11:28,8 | - | - |
4. | 23 stycznia | 2019 | Lahti | Gundersen HS100/5 km | 13:43,0 | +25,4 | Julian Schmid |
5. | 25 stycznia | 2019 | Lahti | Sztafeta HS100/4x5 km[10] | 53:16,4 | +36,1 | Niemcy |
11. | 27 stycznia | 2019 | Lahti | Gundersen HS100/10 km | 28:16,8 | +1:35,0 | Johannes Lamparter |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5. | 16 lutego | 2016 | Lillehammer | Gundersen HS100/5 km | 13:31,4 | +50,8 | Tim Kopp |
1. | 18 lutego | 2016 | Lillehammer | skoki drużyn mieszanych[11] | 709,5 pkt | - | - |
4. | 19 lutego | 2016 | Lillehammer | sztafeta mieszana[12] | 26:16,9 | +21,6 | Rosja |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Wynik zwycięzcy | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10. | 26 stycznia | 2015 | Tschagguns/Gaschurn | Gundersen HS108/10 km | 27:17,4 | +1:07,1 | Willi Hengelhaupt |
8. | 28 stycznia | 2015 | Tschagguns/Gaschurn | Sztafeta HS108/4x5 km[13] | 56:37,3 | +4:31,2 | Austria |
9. | 30 stycznia | 2015 | Tschagguns/Gaschurn | Gundersen HS108/5 km | 13:40,9 | +1:10,5 | Willi Hengelhaupt |
Jak dotąd zawodnik nie stawał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.
Jak dotąd zawodnik nie stawał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Kontynentalnego.
Jak dotąd zawodnik nie stawał na podium indywidualnych zawodów LGP.